Poczta Polska otrzyma rekompensatę od Krajowego Biura Wyborczego. Otrzyma ponad 50 mln złotych!

Krajowe Biuro Wyborcze ma wypłacić rekompensatę Poczcie Polskiej, która zrealizowała polecenie premiera związane z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich zaplanowanych na maj 2020 w trybie korespondencyjnym. Odszkodowanie ma otrzymać również Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Jak przekazało Krajowe Biuro Wyborcze w rozmowie z PAP, dwa podmioty, które zrealizowały polecenie premiera Mateusza Morawieckiego związane z przeprowadzeniem wyborów zaplanowanych na maj 2020 roku w trybie korespondencyjnym otrzymają rekompensatę.

Wszystko ze względu na to, że wybory korespondencyjne w maju ostatecznie nie miały miejsca. Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała trzy dni przed wyborami, że głosowanie nie może się odbyć i nie mogą mieć zastosowania przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem, nie będzie obowiązywać cisza wyborcza, a lokale wyborcze pozostaną zamknięte. Wybory zostały przeniesiona na 28 czerwca i 12 lipca. W większości były realizowane w sposób tradycyjny.

KBW ustaliło wysokość wypłaty pieniędzy dla Poczty Polskiej, która wyniosła 53 mln 205 tys. 344 zł. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych otrzyma natomiast rekompensatę w wysokości 3 mln 245 tys. 51 zł. Wypłata będzie jednorazowa i przeznaczona zostanie na pokrycie poniesionych kosztów, związanych bezpośrednio z realizacją polecenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]