Uwaga! Nowy sposób oszustów. Można stracić oszczędności życia

„W Nowym Roku – nowe oszustwo” – jak informuje Cyber Rescue. Tym razem oszuści sprytnie podszywają się pod płatności za energię elektryczną. Przypomnienie o płatności za rachunek PGE przychodzi smsem a status sprawdza się klikając w link. Nie daj się nabrać. To nowy sposób oszustów. 

Fot. Kraków w Pigułce

Płatności mobilne to wielkie ułatwienie dla wielu klientów, ale też okazja dla oszustów by wyłudzić dane do naszej bankowości.

Zespół Cyber Rescue ostrzega przed nowym oszustwem na PGE. Ofiara dostaje sms z przypomnieniem o zbliżającej się płatności oraz ostrzeżenie, że w razie braku zapłaty prąd może zostać odcięty.

Oszuści w tym samym smsie przesyłają link do szybkiej płatności. To oczywiście pułapka. Próbując wpisywać swoje dane bankowe, tak naprawdę udostępniamy te dane oszustom.

Sygnały o fałszywych smsach od PGE przekazują również sami pracownicy PGE Obrót, którzy zostali poinformowani przez klientów o podejrzanym procederze.

Wykonanie opłaty przez fałszywy link może prowadzić do utraty wszystkich oszczędności z konta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]