Żałoba krakowskiego krwiodawstwa. Nie żyje Jolanta Zatorska

Nie żyje Jolanta Zatorska. Przez wiele lat szefowała Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. 

fot. Pixabay

Jolanta Zatorska była szefową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie przez niemal 30 lat.

Pracę w Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa zaczęła w 1970 roku. Była wychowawcą wielu pokoleń diagnostów laboratoryjnych, lekarzy, pielęgniarek i położnych.

W latach 1991 – 1998 była dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa a następnie od 1999 r. objęła funkcję dyrektora  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

W nekrologu który został zamieszczony na stronie RCK czytamy:

„Niezwykle życzliwa i otwarta na współpracę z klubami zrzeszającymi honorowych dawców krwi. W swojej działalności zawodowej była wyrozumiałym szefem, wymagającym wiele od siebie, wrażliwym na potrzeby swoich pracowników, traktujących wszystkich z wielkim szacunkiem i kulturą. Podejmowała odważne działania zapewniające dynamiczny rozwój krwiodawstwa i krwiolecznictwa w woj. małopolskim. Zawsze oddana i wrażliwa na potrzeby pacjentów wymagających transfuzji krwi oraz jej składników. W zmarłej straciliśmy oddanego Przyjaciela, skromnego i niezwykłego Człowieka”

O śmierci swojej wieloletniej dyrektorki poinformowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]