Kandydat na RPO. Andrzej Duda przedstawia swój typ

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z portalem Interia przekazał, kto jego zdaniem powinien pełnić w Polsce stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdaniem prezydenta dobrym kandydatem jest Jan Maria Rokita.

Andrzej Duda w rozmowie z Interią mówił między innymi o lepszych i gorszych momentach swojej pierwszej kadencji. Zauważył, że będąc prezydentem już tyle lat, pojawiają się zarówno wzloty, jak i upadki. Mówiąc o lepszych chwilach zwrócił uwagę między innymi na zaangażowanie w prace nad tarczami antykryzysowymi, pomimo, że to nie należało do jego obowiązków.
Nie potrafił wybrać jednego, „jednoznacznie gorszego” momentu. Dodał jednak, że zapewne dotyczyły one jego wypowiedzi, które czasami były nieprecyzyjnie sformułowane, co przyczyniało się do manipulacji i wykorzystywania ich przez przeciwników.
Prezydent został wskazał też co może rozwiązać impas w sprawie wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego zdaniem najlepszym kandydatem na to stanowisko jest Jan Maria Rokita, polityk PO, później współzałożyciel Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Zaznaczył, że zna on politykę i realia, rozumie niedostatki polskiego brawa, bo sam w jego tworzeniu uczestniczył.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]