Monitoring totalny w Krakowie. Ponad 3 tys. kamer na jedną dzielnicę

Projekt  monitoringu obejmującego swym zasięgiem cały Kraków krąży już niemal od 10 lat. W budżecie na 2021 r. na pierwsze kamery już zarezerwowano 50 tys. zł. To dopiero początek. Pierwsza w pełni monitorowana dzielnica to będzie Prądnik Czerwony. 

fot. Pixabay

Prądnik Czerwony ma być pierwszą dzielnicą objętą pełnym monitoringiem. Oznacza to, że zamontowane kamery obejmą cały obszar dzielnicy a będzie ich ponad 3 tys.

Docelowo pełny monitoring ma funkcjonować w całym Krakowie. Projekt istnieje już od 2009 r. ale dopiero teraz uzyskał pierwsze środki na realizację, głównie przygotowanie dokumentacji oraz rozbudowę istniejącej już struktury na Prądniku Czerwonym.

Jak powiedział radny Łukasz Wantuch dla głos24.pl taki totalny monitoring jest dla niego wręcz obsesją i będzie o niego walczył.

Z założeń przedstawionych przez radnego wynika, że monitoring totalny ma pełnić funkcję odstraszającą dla potencjalnych wandali i złoczyńców. W przypadku zniszczenia mienia, rozboju czy innego czynu zabronionego będzie można odtworzyć pełen bieg wydarzeń z danego momentu oraz szybko zidentyfikować sprawcę.

Radny tłumaczy również, że nikt nie będzie monitoringu przeglądał na bieżąco. Dostęp do niego ma mieć jedynie policja i straż miejska w momencie zgłoszenia czynu zabronionego by móc prześledzić całe zajście.

Łukasz Wantuch zapewnia jednocześnie, że drobna przestępczość i liczba aktów wandalizmu na pewno diametralnie spadnie.

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]