Święto Trzech Króli. Gdzie dziś zrobimy zakupy?

Dziś obchodzone jest Święto Trzech Króli. Zgodnie z prawem ten dzień jest dniem wolnym od pracy. Dotyczy to również handlu. Jednak są punkty handlowe, które dziś pozostają czynne. Które?

Fot. Shutterstock

6 stycznia wypada Objawienie Pańskie, potocznie nazywane Świętem Trzech Króli. Zgodnie z prawem, jest to jeden z 13 dni wolnych od pracy. Tego dnia zamkniętych jest większość placówek handlowych. Są jednak wyjątki, które tego dnia nie są objęte zakazem handlu.

Dziś zakupy zrobimy między innymi w sklepach działających na zasadzie franczyzy. Należy do nich m.in. sieć Żabka czy Carrefour Express. Czynne mogą być też sklepy osiedlowe, w których obsługuje klientów właściciel.  Skorzystamy też ze stacji benzynowych i aptek. Otwarte są też lokale gastronomiczne. Warto jednak pamiętać, że z powodu pandemii obejmują one jedynie posiłki z dostawą lub na wynos.

W 2021 roku czeka nas 7 niedzieli handlowych. Wypadają one 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 grudnia i 19 grudnia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]