W Beskidach zima i trudne warunki. Popularny szlak został zamknięty

W Beskidach panują trudne warunki dla turystów. Jak informują ratownicy GOPR leży tam od 5 do 25 cm zamrożonego śniegu. Widoczność w niższych obszarach jest słaba. Polepsza się wraz z wysokością. 

fot. Pixabay

Ratownicy GOPR ze Szczyrku poinformowali, że warunki w Beskidach są trudne. Pokrywa zmrożonego śniegu sięga od 5 do 25 cm.

W wielu rejonach, wycieczki utrudnia słaba widoczność spowodowana mgłą. Jak mówią ratownicy, widoczność polepsza się wraz z wysokością.

Na Babią Górę zamknięty został popularny żółty szlak zwany Percią Akademicką. Trasa prowadzi ze schroniska w Markowych Szczawinach na szczyt. Z uwagi na ochronę gatunkową głuszca na terenie parku obowiązuje zakaz poruszania się na nartach. Podobny zakaz obowiązuje po stronie słowackiej.

Ratownicy apelują by turyści, którzy mają zamiar wybrać się na wycieczkę w Beskidy uzbroili się w dobre buty i raki a także, żeby mieli przy sobie naładowany, sprawny telefon oraz powerbanki. Bardzo przydaje się również aplikacja „Ratunek”, która może uratować życie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]