WOŚP oferuje rządowi pomoc podczas szczepień! Jerzy Owsiak zwrócił się do Adama Niedzielskiego!

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaoferował rządowi pomoc podczas szczepień. Na swoim oficjalnym profilu opublikował list skierowany do ministra zdrowia, Adam Niedzielskiego.

By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

Pod koniec grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. W tej chwili wciąż przyjmowane są osoby z tzw. grupy zero, czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia. W następnej kolejności będą to m.in. seniorzy i nauczyciele. Jak zapowiedział rząd, zapisy na szczepienia spoza listy priorytetowej ruszą 16 stycznia, a grupa pierwsza rozpocznie ten proces 25 stycznia 2021 roku.

W związku z tym, szef WOŚP Jerzy Owsiak zaproponował rządowi pomoc. W specjalnym liście skierowanym do Adama Niedzielskiego zadeklarował pełną gotowość przy Narodowym Programie Szczepień. Zauważył, że WOŚP zawsze stoi na pierwszej linii i teraz może zaoferować swoje umiejętności zarówno finansowe, jak i organizacyjne.

Zaznaczył, że wszystko ma na celu rozwiązać problemy związane ze zdrowiem Polaków. Zwrócił też uwagę  na fakt, że w czasie pierwszego lockdownu  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy natychmiast dotarła z pomocą, dostarczając materiały medyczne.

Szanowny Panie Ministrze Zdrowia,

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oferuje swoją pomoc i gotowość przy…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 5 stycznia 2021

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]