Wzrośnie kolejny podatek! Ważna informacja dla właścicieli czworonogów!

Przykra informacja dla właścicieli czworonogów. W 2021 roku wzrośnie tzw. podatek od posiadania psa. Ustalona została górna granica opłaty,  a o dokładnej kwocie decyduje indywidualnie rada gminy. 

fot. Pixabay

Od 2021 roku wyższy jest tak zwany podatek od posiadania psa. Opłata za zwierzę wprowadzona została jeszcze w 1991 roku w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Właściciel psa zobowiązany jest płacić go raz na rok, a dokładną wysokość ustala indywidualnie rada gminy.

Oznacza to, że wysokość podatku jest różna w zależności od zamieszkania. W niektórych miejscach podatek w ogóle nie obowiązuje. Zgodnie z przepisami szef resortu ustala jedynie górną granicę opłaty. W 2021 roku wynosi ona 130,30 złotych. Dla porównania, w 2020 roku opłata za posiadanie psa wynosiła maksymalnie 125,40 złotych. Podatek należy uiścić do 30 kwietnia.

Są jednak wyjątki. Zwolnieni z płacenia podatku są niepełnosprawni z psem asystującym, a także osoby powyżej 65 roku życia, które samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe. Dodatkowo danina nie obowiązuje rolników, którzy posiadają więcej niż dwa psy, a także personel dyplomatyczny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]