Baseny zamknięte a pływaków w kadrze narodowej coraz więcej

Narodowa kwarantanna obowiązująca do 17 stycznia sprawiła, że aquaparki i baseny zostały zamknięte. Jednak nie dla wszystkich bo kadra narodowa nadal może z nich korzystać nie przerywając treningów. Wygląda na to, że kadra rośnie w siłę bo przybyło kilkanaście tysięcy pływaków. 

fot. Pixabay

Rząd jednym rozporządzeniem zamknął wszystkie aquaparki i baseny do 17 stycznia.

Zamknięcie obiektów sportowych nie dotyczy jednak profesjonalistów oraz grup przygotowujących się do zawodów sportowych.

Jak podaje onet.pl, z tego zapisu chętnie skorzystał Polski Związek Pływacki i ogłosił nabór do pływackiej kadry narodowej. Nabór jest jednak tymczasowy bo tylko do końca stycznia. Do kadry zgłaszać się mogą roczniki od 2011 wzwyż. Muszą jednak figurować w Systemie Ewidencji PZP.

Jak się okazało, chętnych przybyło na potęgę i w ciągu zaledwie kilku dni w pływackiej kadrze narodowej przybyło kilkanaście tysięcy zawodników.

Stanowisko PZP jest jednoznaczne. Miesiąc przerwy w treningach to dla pływaków ogromne wybicie z rytmu, które trzeba nadrabiać miesiącami.

Ministerstwo Zdrowia jednak nie pochwala takiej praktyki a Adam Niedzielski uważa to wręcz za absurdalne i porażające obchodzenie prawa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]