Kolejne kontrole w szpitalach! NFZ sprawdza czy nie doszło do nieprawidłowości

Po wykryciu nieprawidłowości w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczęto kontrole w innych szpitalach węzłowych, które w tej chwili przeprowadzają szczepienia dla medyków. Do tej pory skontrolowano 5 placówek. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje „Rzeczpospolita” do tej pory już w pięciu szpitalach węzłowych skontrolowano proces szczepień medyków. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu potwierdzono, że w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym szczepiono ludzi kultury i sztuki, poza kolejnością. Wśród nich była między innymi Krystyna Janda, która jako pierwsza przyznała się do otrzymania szczepionki. Artyści tłumaczą, że wszystko było w ramach akcji promocyjnej.

Minister zdrowia podczas konferencji zapowiedział kontrole w szpitalach i wyciąganie konsekwencji. WUM ten ruch może kosztować nawet 250 tysięcy złotych. Do końca tygodnia mają być znane wyniki kontroli.  Narodowy Fundusz Zdrowia rownież wszczął kontrole w dwóch placówkach w województwie świętokrzyskim, jednej w Wielkopolsce i dwóch w województwie opolskim.

Wciąż trwają szczepienia osób z tzw. grupy zero. Należą do niej pracownicy służb medycznych. W następnej kolejności mają zostać zaszczepieni seniorzy, nauczyciele i służby mundurowe. Od połowy stycznia mają również ruszyć zapisy na szczepienia osób spoza grup priorytetowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]