Które linie lotnicze są najbezpieczniejsze? Opublikowano ranking

Właśnie wybrano najbezpieczniejsze linie lotnicze 2020 roku. Pierwsze miejsce ponownie zajęła australijska linia Qantas. Wśród pierwszej dwudziestki jest też 5 przewoźników z Europy!

Fot. Pixabay

Każdego roku firma Airline Ratings przygotowuje ranking 20 najbezpieczniejszych lini lotniczych świata. Oceniając zwraca przede wszystkim uwagę na rejestry wypadków i poważnych incydentów, szkolenia pilotów, wiek floty  oraz przygotowanie przez urzędy lotnictwa.

Po raz kolejny plebiscyt wygrywa australijska linia Quantas. Jak tłumaczy Airlines Ratings, jest to zarówno najbardziej bezpieczna linia, jak i najbardziej doświadczona. W ciągu ostatnich 60 lat była wiodącym przewoźnikiem, gdy następował postęp w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego. Kolejne miejsca należą do linii Qatar Airways i Air New Zealand.

W pierwszej dziesiątce znalazła się też jedna linia europejska. Jest nią British Airways. Jednak w całym rankingu jest jeszcze kilku innych przewoźników z naszego kontynentu: SAS, Finnair, Lufthansa i KLM. Na liście nie pojawiły się Polskie Linie Lotnicze LOT.

Dodatkowo Airline Rating opublikował osobną listę, w której przedstawił dziesięć najbardziej bezpiecznych tanich lini lotniczych. Wśród nich są często wybierane przez Polaków- Wizz Air, Ryanair i easyJet. Oprócz nich w rankingu znalazły się też linie Air Arabia, Jetstar cz Westjet.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]