Ile szczepionek Moderna wyprodukuje w 2021 roku?Firma przekazała informacje!

Amerykański koncern Moderna przekazał informację, ile planuje wyprodukować w 2021 roku dawek swojej szczepionki. Liczba jest ogromna!

Fot. Shutterstock

Szczepionka firmy Moderna to nowość na rynku. Dopiero w środę preparat został zarejestrowany przez Europejską Agencję Leków. Polska zamówiła już pierwsze dawki szczepionki, które mają zostać dostarczone w przyszłym tygodniu. Agencja Rezerw Materiałowych zapowiedziała, że pierwsza dostawa ma sięgać 29 tysięcy dawek. Do końca marca ma już być ich w Polsce około 800 tysięcy.

Jak przekazał agencji Reuters dyrektor generalny Moderny Stephane Bancel, w 2021 firma będzie w stanie wyprodukować co najmniej 600 milionów dawek szczepionki, ale będzie dążyć do jednego miliarda. Zaznaczył jednak, że wciąż nie ma pewności jak długo będą utrzymywać się przeciwciała wytworzone w organizmie po podaniu preparatu.

W Polsce wciąż trwają szczepienia tzw. grupy zero. W następnej kolejności preparat otrzymają osoby starsze, nauczyciele i pracownicy administracji w placówkach szkolnych, a także służby wojskowe. Również w przyszłym tygodniu ruszą zapisy na szczepienia osób spoza listy priorytetowej. Jak przekazał podczas wczorajszej konferencji prasowej rzecznik rządu, nie będzie można wybrać, którą szczepionkę chcę się otrzymać.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]