Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Nowe informacje na temat powrotu do szkół

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił plan powrotu dzieci do szkół. Nadmienił, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Fot. Shutterstock

Decyzja o powrocie ma być podjęta przez Premiera Mateusza Morawieckiego w przyszłym tygodniu. Będzie zależała od sytuacji epidemiologicznej.

Dziękuję serdecznie wszystkim za działania podjęte ws. ewentualnego powrotu dzieci do szkół. Ewentualnego, bo powrót do szkół nie jest jeszcze ogłoszony. To wejście w proces przygotowawczy do tego powrotu – mówił minister Przemysław Czarnek na konferencji prasowej.

Minister poinformował, że już w przyszłym tygodniu ruszają testy nauczycieli. Będą dobrowolne i bezpłatne. Ich chęć wyraziło 190 tys. nauczycieli. W szkołach będą odbywały się lekcje w reżimie sanitarnym. Ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które ograniczą do minimum kontakt zarówno pomiędzy nauczycielami, jak i uczniami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]