Smok Wawelski nie zieje już ogniem. Najmłodsi pytają co się stało?

Smok Wawelski od kilku dni zmaga się ze swoim ognistym atrybutem. Zieje ogniem niemal od 48 lat. Teraz na próżno wyczekiwać kolejnych płomieni wydobywających się z jego paszczy. Najmłodsi mieszkańcy Krakowa są rozczarowani i pytają co się stało?

fot. By Eirne z angielskiej Wikipedii – Fotografia własna

Powód braku ziejącego ognia z paszczy Smoka jest lakoniczny. W jego jamie trwają prace remontowe przez co przez jakiś czas musi być odłączony prąd.

Skrzynia sterująca płomieniami, na czas remontu smoczego legowiska została odłączona. Powód może i lakoniczny jednak wzbudził rozczarowanie wśród najmłodszych mieszkańców Krakowa i mnóstwo pytań.

Wykonany z brązu Smok Wawelski powstał w 1972 roku. Rok później zamontowana została instalacja gazowa dzięki której Smok może ziać płomieniami.

Wszystkich zaniepokojonych uspokajamy, że Smok zacznie znowu buchać ogniem gdy tylko w smoczej jamie skończą się prace porządkowe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]