Tarcza finansowa 2.0. Od 15 stycznia można składać wnioski!

Od 15 stycznia szykują się dodatkowe propozycje dla wielu poszkodowanych w wyniku pandemii branż. Z tarczy finansowej PFR 2.0 skorzysta między innymi sektor eventowy, ślubny czy florystyczny. Jak zapowiada Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, może z niej skorzystać nawet 70 tysięcy firm. 

Fot. Pixabay

We wtorek rząd przyjął uchwały w sprawie tarczy finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm i noweli pierwszej odsłony tarczy finansowej. Budżet tarczy ma wynieść 13 miliardów złotych, 6,5 mld dla mikrofirm i 6,5 dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak przypomina Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, już od 15 stycznia 2021 roku ze wsparcia z Tarczy Finansowej będą mogły skorzystać firmy z dodatkowych siedmiu kodów PKD. Należy do nich między innymi branża eventowa, ślubna, florystyczna i drukarnie. W celu otrzymania wsparcia należy złożyć odpowiedni wniosek. Tarcza oferuje również pomoc dla pracowników poszkodowanych branż, w postaci np. wypłaty postojowego.

Pieniądze mają zostać wypłacane do końca marca 2021 roku. Szacuje się, że z pomocy rządowej skorzysta nawet 70 tysięcy przedsiębiorstw. Warunkiem jest prowadzenie działalności co najmniej jednego określonego w programie kodu i wyraźny spadek obrotów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE