Zmiany w popularnym komunikatorze! Firma chce więcej danych od użytkowników

Zmienia się polityka prywatności komunikatora WhatsApp. Od 8 lutego obowiązywać będą nowe zasady. Firma oczekuje dużo więcej danych od użytkowników. Jeśli się na nie nie zgodzą, muszą zrezygnować z aplikacji. 

Fot. Pixabay

Nowe zasady w zakresie polityki prywatności dla europejskich użytkowników aplikacji WhataApp wchodzą w życie 8 lutego 2021 roku. Chodzi głównie o przetwarzanie danych.WhatApp może ich archiwizować znacznie więcej, niż miało to miejsce do tej pory.

Co warte uwagi, nie trzeba być nawet użytkownikiem, aby  nasze dane trafiły do bazy. Wystarczy, że znajomi korzystają z aplikacji i podadzą nasz numer telefonu. Do baz serwisowych mogą trafić takie informacje jak czas i długość połączeń, z kim i jak często się kontaktujemy, a także informacje o naszym telefonie. Również trafią tam multimedialne załączniki wysyłane przez użytkowników.

A co jeśli nie zgodzimy się na zmiany? Niestety, jedynym wyjściem jest usunięcie konta. W innym przypadku nasze dane WhatApp wykorzysta do personalizacji reklam i proponowania powiązanych treści w innych usługach Facebooka.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]