Gdzie polecimy tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19?

Do 17 stycznia obowiązują w Polsce ferie zimowe. Jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia nie skorzystamy z usług noclegowych na terenie kraju. Ci, którzy marzą o wakacjach mogą wybrać się za granicę. Które miejsca odwiedzimy tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19?

Fot. Pixabay

Jeśli chcielibyśmy w najbliższym czasie wyjechać za granicę musimy dokładnie przeczytać jakie w danym miejscu obowiązują zasady bezpieczeństwa. 13 krajów wymaga okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wśród nich jest pięć państw europejskich. Jednak nie warto od razu odrzucać tego kierunku, ponieważ wiele państw oferuje wykonania badania na własny koszt.

Co ważne, wyniki testu na COVID-19 muszą być w języku angielskim. Muszą  się tam znajdować informacje na temat daty pobrania próbki do badania, określenie metody wykonania testu, dane osoby, której zrobiono test i jego wynik.

Z negatywnym testem na koronawirusa możemy polecieć do Grecji, Hiszpanii, Malty, Portugalii czy Włoch. Jeśli chcemy wyjechać poza Europę, taki test musimy przedstawić w Kenii, Egipcie, na Kubie, na Malcie, w Omanie, Turcji czy na Wyspach Zielonego Przylądka. Zasada obowiązuje również w Emiratach Arabskich. W większości wystarczy wykonanie testu na COVID-19 na 72 godziny przed wylotem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]