Najwyższy czas rozebrać choinkę. Co z nią zrobić?

Drzewka choinkowe wprowadzają wyjątkowy nastrój świąteczny, zdobią nasze domostwa i często zachwycają rozmiarami. Polacy wciąż wolą kupić na Święta Bożego Narodzenia żywe, cięte drzewko niż sztuczne.

fot. Pixabay

Zwykle trzymamy choinkę przez około czterech tygodni. Zgodnie z tradycją choinkę rozbieramy do Święta Trzech Króli, ale niektórzy trzymają ją w domu nieco dłużej.

Gdy jednak zdecydujemy się ściągnąć ozdoby i światełka i pozbyć się przyschniętego drzewka, pojawia się wątpliwość co z tym fantem zrobić.

Jeżeli świąteczne drzewka jeszcze zdobią Wasze domy, informujemy, że od poniedziałku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaczyna zbiórkę ciętych drzewek. Zostaną one przeznaczone na kompost w Centrum Ekologicznym Barycz.

Drzewka zatem należy postawić przy altanie śmietnikowej w widocznym miejscu. Nie należy ich wrzucać do kontenerów. W przypadku domów jednorodzinnych należy drzewko wystawić przed posesję w widocznym i dostępnym miejscu.

Harmonogram odbioru z podziałem na dzielnice można znaleźć na stronie mpo.krakow.pl.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]