Jutro darmowa komunikacja! „W związku z informacją od Centrum Zarządzania Kryzysowego”

W związku ze smogiem, jutro zarówno na terenie Krakowa, jak i Aglomeracji Krakowskiej wprowadzono darmowe przejazdy komunikacją.

„W związku z informacją otrzymaną od Centrum Zarządzania Kryzysowego w dniu 11-01-2021 wprowadza się bezpłatne przejazdy dla wszystkich pasażerów, środkami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Krakowa i Aglomeracji Krakowskiej” – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

„Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (autobusowej i tramwajowej). Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w poniedziałek, 11.01.2021 r., w godzinach od 00.00 do 24.00” – pisze Urząd Miasta Krakowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE