Możliwe otwarcie szkół w części województw. Rządowy doradca ujawnia plany

Prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która doradza rządowi ujawnia, że pod uwagę brane jest kilka wariantów. Jeden z nich zakłada, że dzieci wrócą na początek tylko do szkół w województwach z najniższymi zakażeniami.

Jak przyznała ekspert w rozmowie z PAP, każdy z wariantów dotyczy tylko klas I-III. Uczniowie starszych klas w ogóle nie są brani pod uwagę w najnowszych rządowych planach. Pewne jest też to, że dzieci nie będą miały ze sobą bliższego kontaktu, a nauczyciel będzie tylko jeden.

Jest kilka wariantów działania. Jest to m.in. wysłanie dzieci do szkół tylko w kilku województwach lub opóźnienie powrotu po feriach o tydzień lub dwa. Wtedy jednak plan testowania nauczycieli należałoby przesunąć.

W poniedziałek ostateczną decyzję co do powrotu do szkół ma podjąć premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej Minister Zdrowia mówił, że powrót dzieci do szkół może się odbyć pod warunkiem stabilizacji liczby zakażeń, choć ostatnie dane pokazują, że są dni w których liczba zakażeń jest dużo większa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]