Nowe obostrzenia w całej Europie. Wyjście do pracy tylko z negatywnym testem

Kolejne państwa wprowadzają coraz surowsze ograniczenia. Wśród nich jest Słowacja, która zezwala na wyjście do pracy tylko z negatywnym testem na koronawirusa.

Fot. Shutterstock

W Niemczech do końca miesiąca przedłużono kwarantannę, która początkowo miała trwać do 10 stycznia. Wprowadzono też dodatkowe ograniczenia w spotkaniach. Do tej pory w spotkaniach mogło brać udział pięć osób z dwóch gospodarstwa domowych. Teraz rodzina z jednego gospodarstwa będzie mogła spotkać się tylko z jedną osobą z innego gospodarstwa.

Ponadto utrzymano w mocy zakaz przemieszczania się 15 km od domu, kwarantannę dla wjeżdżających do kraju i przymusowe testy 48 godzin przed wjazdem lub bezpośrednio po tym. Zamknięte są szkoły, przedszkola i sklepy za wyjątkiem tych sprzedających podstawowy asortyment.

Podobnie jest w Wielkiej Brytanii. Tutaj jednak zakazano w ogóle prywatnych spotkań. Wyjątkiem są bańki wsparcia dla osób samotnych i wymagających opieki nad dziećmi. Zamknięte są szkoły, działają jednak żłobki i przedszkola.

W Czechach utrzymano wszystkie restrykcje i wprowadzono totalny lockdown. Wprowadzono też godzinę policyjną pomiędzy 21, a 5 rano. Nas Słowacji wprowadzono kolejne obostrzenia. Od poniedziałku 11 stycznia, by wyjść z domu m.in. do pracy czy na spacer potrzebny jest negatywny test na Covid-19. Psy można wyprowadzać tylko w odległości kilometra od domu.

Podobne obostrzenia wprowadzono także we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i na Cyprze. We Włoszech jednak nadal działają restauracje do godziny 18.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]