GIS ostrzega przed popularną kaszką dla dzieci!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularną kaszką dla dzieci. Może ona zawierać substancje, które nie zostały podane na etykiecie produktu. Chodzi o kukurydziano- ryżową Mniak Kaszkę z tapioką.

Fot. Kraków w Pigułce

System wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach poinformował Główny Inspektorat Sanitarny o tym, że firma Eko-Wital Sp. z o.o. zakupiła od dostawcy z Austrii produkt „Mniam Kaszka kukurydziano- ryżowa z tapioką”, w którym potwierdzono obecność soi.

Według etykiety, w produkcie nie powinna znajdować się soja. Dlatego u osób uczulonych na roślinę, może wystąpić alergia alergiczna. Wszyscy klienci, którzy posiadają dany produkt mogą go zwrócić w miejscu, w którym był zakupiony. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje proces wycofania produktu.

Partia, której dotyczy produkt to Mniam Kaszka kukurydziano- ryżowa z tapioką 250 g, 03.10.2021 CG. Dystrybutorem jest Eko-Wital Sp. z o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]