Nowy sposób testowania na COVID-19! Wykryje zakażenie w 10 sekund!

Grupa badaczy z Carnegie Mellon University zaprezentowała nowy test na COVID-19, który ma wykryć przeciwciała skierowane przeciw dwóm antygenom w czasie 10-12 sekund. Naukowcy zapewniają, że testy będą równie skuteczne w przypadku potwierdzenia innych wirusów jak np. ebola czy HIV.

Fot. Shutterstock

Naukowcy z Carnegie Mellon University na łamach pisma „Advanced Materials” opisali nowy sposób testowania na COVID-19. Test oparty jest na nanomateriałach, które wykrywają przeciwciała skierowane przeciwko dwóm antygenom koronawirusa. Skierowane są przeciwko białku spike S1 i przeciwko należącej do niego tzw. domenie wiążącej receptor. Co ważne, badanie potrafi wykryć nawet ekstremalnie niskie stężenie przeciwciał.

Test może zidentyfikować zakażenie wirusem SARS-CoV-2, a także ocenić reakcję danej osoby na szczepienie. Aby wykonać badania należy pobrać tylko 5 mikrolitrów krwi i odczekać od 10 do 12 sekund. Wyniki badania po upływie wyznaczonego czasu przesyłane są bezpośrednio na telefon.

Może to być najszybszy i najbardziej skuteczny test na COVID-19 jaki do tej pory stworzono. Jak zapewniają eksperci, można będzie go wykorzystać nie tylko do wykrycia zakażenia koronawirusem. Technikę będzie można zastosować również do potwierdzenia przeciwciał innych wirusów jak np. Ebola, Zika czy HIV.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]