Ogromna kara dla największych sieci fitness w Polsce! UOKiK przekazało decyzję

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nałożono ponad 32 miliony kary na największe w Polsce sieci fitness, z powodu porozumienia ograniczającego konkurencję. Ukarano także menadżerów bezpośrednio zaangażowanych w porozumienie. 

Fot. Kraków w Pigułce

UOKiK poinformował, że prezes urzędu nałożył ponad 32 mln złotych kary na największe sieci fitness, między innymi Benefit Systems. Wszystko ze względu na porozumienie ograniczające konkurencję. W 2018 roku zostało wszczęte postępowanie antymonopolowe w sprawie niedozwolonych praktyk na rynku fitness. Było prowadzone przeciwko 16 spółkom.

Jak wykazało postępowanie, porozumienie trwało około 5 lat, od 2012 do 2017 roku. UOKiK tłumaczy, że przedsiębiorcy podzielili rynek tak, aby nie musieli ze sobą konkurować.

„Uczestnikom porozumienia zależało na zachowaniu silnej pozycji w miastach, w których już rozwijały działalność oraz osiągały korzyści z uczestnictwa w programie MultiSport, oferowanym na rynku przez Benefit. Przykładowo w Warszawie była to sieć Calypso, w Poznaniu – Fabryka Formy, we Wrocławiu – Fitness Academy, a w Krakowie – Fitness Platinium”

-tłumaczy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ukaranych zostało także sześciu menadżerów bezpośrednio zaangażowanych w porozumienie sankcjami w wysokości prawie 800 tysięcy złotych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]