Ruszyły masowe badania nauczycieli. Wyniki będą miały wpływ na powrót dzieci do szkół

Przesiewowe badania nauczycieli na obecność koronawirusa rozpoczęły się w poniedziałek rano. W Małopolsce dostępnych jest 40 punktów w których odbywają się testy. Przebadani zostaną również ci nauczyciele, którzy spóźnili się z deklaracją. 

Fot. Shutterstock

Badania są bezpłatne i dobrowolne. Mają potrwać do 15 stycznia. Wyniki testów będą miały wpływ na decyzję o powrocie dzieci do szkół.

Jeżeli okaże się, że znaczna część badanych nauczycieli będzie mieć wynik pozytywny testu, wtedy nie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego. To z kolei może spowodować braki kadrowe.

W Małopolsce chęć przebadania na obecność koronawirusa zadeklarowało ok. 7 tys. nauczycieli klas I-III oraz 2,5 tys. pracowników szkół, którzy nie są nauczycielami jednak są obecni w trakcie trwania nauczania stacjonarnego. Są to pracownicy administracyjni, obsługa porządkowa oraz reszta grona niepedagogicznego.

Dla nauczycieli przygotowano w naszym województwie 40 punktów wymazowych. Jak informuje sanepid, nauczyciele którzy nie zdążyli złożyć w porę deklaracji o chęci przebadania nadal mogą to zrobić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE