Szef Kancelarii Premiera: „Wszystko wskazuje na to, że na COVID-19 będziemy musieli szczepić się co rok”

Szef Kancelarii Premiera w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” przekazał najważniejsze informacje dotyczące szczepień w Polsce. Zaznaczył, ze wszystko wskazuje na to, że na COVID-19 będziemy musieli szczepić się każdego roku. 

Fot. Pixabay

Michał Dworczyk opowiadał o procesie szczepień w Polsce. Zaznaczył, że rząd jest zadowolony z logistyki, którą przygotował. Dodał, że z ich perspektywy zrobiono wszystko co było możliwe, aby zapewnić odpowiednią organizacją w skali ogólnopolskiej. Dodał również, że wszystko wskazuje na to, że na koronawirusa będzie trzeba szczepić się każdego roku.

Prezes Rady Ministrów zapytany został o to kiedy osoba w wieku 30 plus będzie miała szansę otrzymania preparatu. Zaznaczył, że jedyne co może zapewnić to, że otrzyma ona szczepionkę w tym roku. A na dokładny termin wpływa zbyt wiele czynników, by już teraz móc podać jakąkolwiek datę.

Jednak w rozmowie z TVN24 dr. Grzegorz Cessak, członek Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków zwraca uwagę na to, że póki co nikt nie zna odpowiedzi na to czy szczepienia trzeba będzie powtarzać. Wirus SARS-CoV-2 jest nowym wirusem, który wciąż jest badany i analizowany przez naukowców. Dlatego takie informacje dopiero będzie można przekazać za około 2 lata. W tym czasie będą zbierane dane dotyczące utrzymywania odporności po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]