Uwaga! Oszuści podszywają się pod firmę InPost!

Po raz kolejny oszuści podszywają się pod firmę InPost. Wysyłając wiadomości zachęcają do kliknięcia w fałszywy link. Dzięki temu mogą wyłudzić dane i pieniądze użytkowników. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu u klientów Poczty Polskiej. 

Fot. Kraków w Pigułce

Zaledwie kilka dni temu Poczta Polska przestrzegała przed oszustami, podszywającymi się za firmę i wysyłającymi wiadomości SMS lub mailowe, w których nakłaniali do kliknięcia w podejrzany link. Następnie wyłudzali dane i pieniądze. Jeszcze wcześniej problemy mieli klienci InPost, w których przestępcy zachęcali do pobrania fałszywych aplikacji w celu wykonania dopłat do przesyłek.

Teraz pojawił się nowy problem. Jak informuje portal Niebezpiecznik.pl, oszuści ponownie podszywają się pod InPost i wysyłają wiadomości, kierujące na fałszywą stronę www. W przypadku pobrania aplikacji ze strony internetowej złodzieje mogą nawet przejąć telefon użytkownika lub okraść konto bankowe.

 

Dlatego warto za każdym razem uważnie czytać informacje zawarte w wiadomościach przychodzących. Często oszuści podają strony, które posiadają liczne błędy, np. literówki. Takie sytuacje najlepiej zawsze zgłaszać bezpośrednio do firmy, pod którą złodziej się podszywa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]