Za nami mroźna noc. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenie

Zapowiadane mrozy można było odczuć już tej nocy. Temperatura w Krakowie spadła do -9 st. C. Najbliższe dni zapowiadają się równie mroźne a do tego dojdzie jeszcze chłodny, porywisty wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie. 

fot. Pixabay

Przez najbliższą dobę będzie nam towarzyszyć bardzo niska temperatura. Termometry w Krakowie wskazywać będą -10 st. C.

Im bliżej gór tym większy mróz. Na Podhalu temperatura może spaść nawet do -20 st.C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał jednak kolejne ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który ma nadejść we wtorek.

Na terenie całego województwa wystąpi wiatr który wiać będzie z prędkością od 25 km/h do 40 km/h a na południu Małopolski w porywach będzie osiągał prędkość 70 km/h.

W środę mróz nieco ustąpi. Termometry wskażą od -6 st.C. do -3 st. C. ale za to mogą pojawić się przejściowe, mroźne opady co spowoduje oblodzenie dróg i chodników.

Przed nami mroźny, wietrzny i śliski tydzień. Od 15 stycznia znajdziemy się w obszarze wyżu syberyjskiego zwanego „Bestią ze wschodu”. Spadek temperatury może wtedy osiągnąć od -20 st.C. do -30 st. C.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]