Nowy pacjent numer 1 zakażony COVID-19 w Europie! Najnowsza analiza!

Nowym pacjentem numer 1 zakażonym koronawirusem w Europie okazuje się być kobieta z Mediolanu, która zakaziła się wirusem SARS-CoV-2 w listopadzie 2019 roku. Do tej pory oficjalnie pierwszym chorym był mężczyzna również z Lombardii, który 20 lutego 2020 roku trafił do szpitala.

Fot. Shutterstock

Koronawirus w Europie rozwijał się na początku przede wszystkim we Włoszech. To tam pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia na naszym kontynencie.

Naukowe pismo „British Journal of dermatology” opublikowało badania naukowców z uniwersytetu w Mediolanie i Europejskiego Instytutu Onkologii, które mówią o wykryciu nowego pierwszego pacjenta zmagającego się z wirusem SARS-CoV-2. Jest to 25-letnia kobieta z Mediolanu, której 10 listopada 2019 roku wykonano biopsję skóry z powodu dermatozy i potwierdzono również zakażenie COVID-19.

Wcześniej za pacjenta numer jeden uważano 38-letniego mężczyznę z Lombardii, który 20 lutego 2020 roku trafił do szpitala. Naukowcy mieli też podejrzenia, że pierwszym chorym może być czterolatek z Mediolanu, jednak szybko uznano, że zmagał się on z odrą.

To kolejne dowody na to, że wirus SARS-CoV-2 przybył do Lombardii dużo wcześniej niż zakładano. Różnica pomiędzy nowym pacjentem numer 1 a poprzednim wynosi ponad 3 miesiące!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]