Szczepienia nauczycieli. Rzecznik podaje realny termin

Rzecznik rządu Piotr Muller poinformował o terminie szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Do końca tygodnia potrwają badania przesiewowe dla pracowników pedagogicznych jak i niepedagogicznych. W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dzieci klas I-III wrócą do szkół 18 stycznia. 

Fot. Pixabay

Do końca tygodnia mają potrwać badania przesiewowe nauczycieli na obecność koronawirusa. Rzecznik rządu zdradził kiedy planowanie jest szczepienie grona pedagogicznego.

W rozmowie z radiową Jedynką rzecznik rządu Piotr Muller poinformował o realnym terminie szczepień nauczycieli przeciw COVID-19.

„Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe” – powiedział rzecznik.

Dodał, że „Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony – nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych – przewidujemy niestety około kwietnia”. 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]