Szef KPRM tłumaczy, jak seniorzy mogą zapisać się na szczepienia

Wkrótce rozpoczną się szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej. Będą to między innymi seniorzy w wieku powyżej 70 lat. Michał Dworczyk wytłumaczył w jaki sposób będą mogli zapisać się na szczepienia. 

Fot. Shutterstock

25 stycznia rozpoczną się szczepienia osób zakwalifikowanych do pierwszej grupy. Będą to seniorzy powyżej 70 roku życia, pensjonariusze domów pomocy społecznej, a następnie osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Zapisać się będzie można już od  najbliższego piątku. Jednak wiele wątpliwości budzi fakt, że duża część osób starszych nie jest tak dobrze obeznana z internetem, jak ludzie młodzi. Dlatego mogą mieć problemy z zarejestrowaniem się na szczepienie.

Michał Dworczyk był o tę kwestię pytany w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Wytłumaczył, że każda osoba, która otrzyma automatycznie wystawione e-skierowanie, będzie mogła zapisać się na szczepienia. Proces wystawienia skierowania nie będzie jednak wymagał bezpośredniej obecności pacjenta. Następnie umówić się na konkretną datę można będzie na trzy sposoby. Pierwszy z nich to zapis osobisty w placówce POZ lub innym punkcie zapisów, drugi to infolinie Narodowego Programu Szczepień. Ostatnią opcją jest rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta.

Michał Dworczyk dodał, że celem rządu jest zapanowanie nad pandemią w 2021 roku, jednak w tej chwili, biorąc pod uwagę uzależnienie od dawek szczepionek, nie można jeszcze zadeklarować, że osoba w wieku 30 lat będzie mogła zaszczepić się jeszcze w maju lub czerwcu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]