Turystyka i gastronomia na końcu listy do odmrażania i pod pewnymi warunkami

Rząd przedłużył obecne obostrzenia do końca stycznia. Nie wiadomo jednak co nas czeka w lutym i jak będzie wyglądać odmrażanie gospodarki. Wicepremier ujawnił porządek odmrażania poszczególnych sektorów. Jest jednak sporo warunków. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie z portalem Business Insider wicepremier Jarosław Gowin zdradził jak będzie wyglądało odmrażanie gospodarki.

Jak powiedział, wszystko zależy od sytuacji w najbliższych tygodniach. „Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, wówczas na przełomie stycznia i lutego wrócimy do rozmów o odmrożeniu poszczególnych sektorów gospodarki.” 

Jarosław Gowin dodał również, że znaczenie będzie miała nie tylko sytuacja w kraju, ale również poza nim w związku z nową, dużo bardziej zaraźliwą formą koronawirusa.

Więcej konkretów będzie można podać dopiero pod koniec stycznia, jednak wicepremier już wskazał, które branże będą odmrażane na końcu i od czego będzie to zależeć.

„Muszę jednak z góry uprzedzić, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy ostatnimi branżami na liście do odmrażania są turystyka, hotelarstwo i gastronomia. Wiele zależy od tempa akcji szczepienia.” – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]