Wiktor Zborowski o propozycji ministra zdrowia: „Trzeba to zrobić”

Wiktor Zborowski odpowiedział ministrowi zdrowia na jego propozycję, aby znane osoby zaszczepione poza kolejnością podjęły wolontariat, tam gdzie trwa walka z pandemią COVID-19. Aktor uważa, że jest to dobry pomysł i chętnie weźmie w nim udział.  

By Martin Kraft – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58367244

Aktor Wiktor Zborowski jest jednym ze znanych osób, które pomimo, że nie są w tzw. grupie zero, otrzymały szczepionki poza kolejnością. Oprócz niego na przyjęcie dawki preparatu zgodzili się między innymi: Krystyna Janda, Krzysztof Materna, Maria Seweryn, Michał Bajor czy Radosław Pazura. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zakończona 8 stycznia kontrola NFZ w WUM wykazała, że aż 200 osób zaszczepionych w placówce nie było pracownikami szpitala.

Minister zdrowia przekazał w poniedziałek podczas konferencji prasowej, że uważa, że osoby zaszczepione poza kolejnością powinny poczuć odpowiedzialność i zgłosić się w charakterze wolontariusza w szpitalach lub przychodniach czy w innych miejscach, w których na co dzień walczy się z wirusem SARS-CoV-2.

Na jego słowa szybko zareagował Zborowski. W rozmowie z Radiem Zet zapowiedział, że jest gotowy podjąć się wolontariatu na oddziale covidowym. Jego zdaniem pomysł ministra jest bardzo dobry . Dodał, że jego intencje od początku były czyste, dlatego nie uważa tego pomysłu za karę, jednak chętnie wziąłby udział w tego typu akcji. Aktor zapytany o to, jak do propozycji Adama Niedzielskiego odnoszą się jego koledzy i koleżanki z branży przyznał, że rozmawiał z Krzysztofem Materną, który również poparł pomysł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]