Kolejni uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej? Minister Czarnek ujawnia szczegóły

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ujawnił, że uczniowie klas I-III to dopiero początek przywracania nauczania stacjonarnego.

Chciałbym i takie warianty opracowujemy w ministerstwie, żeby w każdym momencie, kiedy to tylko będzie możliwe z punktu widzenia epidemiologów i wirusologów, kolejne roczniki wracały do nauczania stacjonarnego, bo nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi nam nauczania stacjonarnego – powiedział szef MEiN w wywiadzie dla Onet.pl.

Minister wyjaśnił precyzyjnie, że w optymistycznym wariancie uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do nauki w lutym. Będzie to możliwe wtedy, gdy nie będzie zwiększała się liczba zakażeń i ominie nas trzecia fala. Jeżeli liczba zakażonych zacznie się zmniejszać, wtedy będzie można włączyć do nauki stacjonarnej kolejne roczniki.

Rząd podjął decyzję, że dzieci z klas I-III powrócą do nauki stacjonarnej już 18 stycznia, tuż po feriach zimowych. Powrotowi towarzyszą masowe testy nauczycieli nauczania początkowego. Testy są bezpłatne i dobrowolne. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się około 165 tys. osób.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]