Krzysztof Materna odpowiada na wezwanie ministra zdrowia ws. afery szczepionkowej

W związku z aferą szczepionkową, minister zdrowia Adam Niedzielski wzywa osoby zaszczepione poza kolejnością do wzięcia udziału w wolontariacie w miejscach walki z COVID-19. Na jego apel odpowiedział już aktor Wiktor Zborowski. Teraz głos zabrał Krzysztof Materna.

By Kotoviski photograph by Henryk Kotowski – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14715624

Wciąż głośno jest o aferze szczepionkowej. Do otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19 poza kolejnością przyznało się już kilkanaście osób kultury i sztuki. Wśród nich jest reżyser, satyryk i dyrektor artystyczny Teatru Bagatela, Krzysztof Materna.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wielokrotnie wzywał zaszczepionych, aby w ramach „odpracowania niesłusznie przyjętego przywileju” uczestniczyli w charakterze wolontariusza w przychodniach, szpitalach i innych miejscach, w których na co dzień walczy się z koronawirusem.

Na jego apel odpowiedział już Wiktor Zborowski, który przekazał, że chętnie weźmie udział w wolontariacie. Również Krzysztof Materna zabrał głos w tej sprawie, na antenie radia TOK FM. Materna poinformował, że wolontariuszem jest od bardzo dawna, pomaga służbie zdrowia od lat. W czasie pandemii przekazał swoją emeryturę na rzecz pielęgniarek, wspierał strajki lekarzy-rezydentów. Zaznaczył, że zarówno on, jak i cała grupa osób uczestniczących w aferze aktywnie biorą udział w wielu akcjach charytatywnych.

„Jestem wolontariuszem bez przerwy i będę dalej wolontariuszem. Ale nie na apel ministra zdrowia, bo minister zdrowia nie jest osobą, która może mnie uczyć etyki, moralności, może mnie karać – a poza tym jest członkiem kłamliwego, chaotycznie działającego rządu.W związku z tym ja, przy moim braku poczucia winy w całej tej sprawie, nie reaguję na apel ministra zdrowia, tylko, jeśli oddałem się do dyspozycji instytucji medycznych w Krakowie, w których akurat pracuję, to dlatego, że chcę mieć spokój z własnym sumieniem.”

-podsumował Krzysztof Materna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]