Moderna zabrała głos w sprawie czasu ochrony po podaniu szczepionki!

Wczoraj do Polski dotarły pierwsze dawki szczepionki opracowanej przez koncern Moderna. Wiele osób jednak zastanawia się jak długo trwa ochrona po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Firma zabrała w tej sprawie głos. 

Fot. Shutterstock

Cały świat zadaje sobie pytanie: Jak długo trwa ochrona po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19? Odpowiedzi właśnie udzielił koncern Moderna, którego pierwsze szczepionki dotarły wczoraj do Polski. Głos w sprawie zabrał Tal Zaks, dyrektor ds. medycznych firmy. Podczas dorocznej konferencji medycznej JP Morgan przekazał, że szczepienie powinno wystarczyć na co najmniej rok.

Jak wiemy, szczepionka Moderna wymaga podania dwóch dawek w odstępie około miesiąca. Jednak Tal Zaks dodał, że planowane są specjalne testy, które określą czy nie jest potrzebna dodatkowa dawka, trzecia, która wzmocni ochronę. Może być ona szczególnie ważna u osób z grupy wysokiego ryzyka tzn. osób starszych i schorowanych.

Producent podkreśla też, że czasami mogą pojawić się skutki uboczne, jednak w większości są to łagodne lub umiarkowane działania niepożądane i ustępujące w ciągu kilku dni po szczepieniu. Wśród najczęściej występujących dolegliwości był między innymi ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie czy bóle mięśni, głowy i stawów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]