-22 stopnie i możliwość burz śnieżnych! Nadchodzi atak zimy!

Takiej zimy, jaką odczujemy w najbliższych dniach nie odczuliśmy w kilku ubiegłych latach! Będzie bardzo silny mróz, a niewykluczone są też burze śnieżne!

Fot. Shutterstock

Meteorolodzy ostrzegają przed bardzo silnym mrozem w nadchodzących dniach. Jak tłumaczą fanipoogody.pl znad Rosji kontynentalnej będzie spływać mocno wychłodzona masa powietrza.

„Interesująco wyglądają prognozy dla północnej, częściowo wschodniej, jak i też środkowej oraz południowej Polski. W obrębie przemieszczającego się z północy na południe niewielkiego ośrodka niżowego dojdzie do rozwoju wydajnej strefy konwekcyjnej. Prognozowane są w obrębie formacji konwekcyjnej silne zawieje śnieżne. Nie można wykluczyć burz śnieżnych” – piszą fanipogody.pl.

To jednak nie wszystko. Siarczyste mrozy zaczną się z soboty na niedzielę, gdzie temperatura spadnie już poniżej -10 stopni. Miejscami może być nawet -12. Jeszcze zimniej będzie w niedzielę. Według różnych prognoz nad razem w Warszawie będzie -20 stopni, a w Krakowie nawet -22 stopnie. W najcieplejszym momencie dnia temperatura może wzrosnąć do -16 stopni.

Powrotowi dzieci do szkół również towarzyszyć będą silne mrozy. Ubierzcie ciepło swoje pociechy, bo nad ranem temperatury będą wynosiły nawet -18 stopni.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE