Brutalny napad! Bili, przyduszali i straszyli maczetą! Wszystko przez dwie puszki piwa

Był bity, przyduszany i straszony maczetą. Tylko dlatego, że nie chciał oddać sprawom dwóch puszek piwa, które kupił w sklepie.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło 5 stycznia br. w miejscowości Kokotów. Dwóch mężczyzn stojących przed jednym ze sklepów spożywczych w tej miejscowości zaczepiło 18-latka, który wyszedł właśnie ze sklepu z dwoma piwami. Mężczyźni zażądali od niego oddania im trunku, a kiedy odmówił, wówczas został przez nich zaatakowany. Napastnicy bili mężczyznę po całym ciele, przyduszali oraz grozili użyciem maczety. Nie poprzestali na pobiciu napadniętego ale uszkodzili także jego samochód, po czym uciekli.

W wyniku działań podjętych przez wielickich kryminalnych napastnicy zostali zatrzymani tego samego dnia, na terenie powiatu wielickiego. Napastnikami byli 20-letni mieszkaniec gminy Wieliczka i 31-latek z gminy Niepołomice.

Mężczyznom postawiono zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, który podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12 lat. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury w Wieliczce. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]