W Polsce powstanie elektrownia atomowa! Gdzie będzie?

Minister klimatu i środowiska przekazał informację, że najprawdopodobniej na Pomorzu stanie pierwsza w Polsce elektrownie atomowa. Przekazanie pierwszego bloku zaplanowane jest na 2033 rok. 

Fot. Pixabay

Jak przekazał w rozmowie w RMF FM minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, elektrownia atomowa powstanie najprawdopodobniej na północy kraju, na Pomorzu. Początek budowy zaplanowany jest na 2026 rok, a pierwszy reaktor ma zacząć działać w 2033 roku.

Miesiąc temu minister mówił, że bardzo trudno będzie osiągnąć ambitne cele klimatyczne bez energii nuklearnej. Dlatego właśnie postawiono na energię jądrową, jako podstawę przemian w Polsce. Dodał wtedy, że polska elektrownia jądrowa ma korzystać z reaktorów jądrowych generacji III i jako „stabilne i bezpieczne” źródło ma mieć moc do 9 tysięcy MW.

Michał Kurtyka zaznaczył, że gdyby te plany się nie powiodły, energetyczna przemiana w Polsce narażona byłaby na duże ryzyko.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]