Minister zdrowia przekazał, która branża zostanie odmrożona najszybciej!

Minister zdrowia przekazał, że jeśli uda się skutecznie zaszczepić osoby z najbardziej zagrożonej grupy ryzyka, będzie można podejmować kolejne kroki. Jednym z nich ma być stopniowe odmrażanie gospodarki. Która branża zostanie odmrożona jako pierwsza?

Adam Niedzielski był gościem w porannym programie „Tłit”. Zapowiedział, że jeśli w pierwszym kwartale 2021 roku uda się skutecznie zaszczepić osoby najbardziej narażone na ryzyko ciężkiego przechodzenia zakażenia koronawirusem, będzie można podejmować odważniejsze kroki.

Zaznaczył, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jednym z takich kroków będzie znoszenie obostrzeń. Branża, która miałaby być odmrożona jako pierwsza to branża handlowa. Minister tłumaczył, że została ona wybrana zarówno ze względów ekonomicznych, ponieważ handel jest popytem, który nakręca całą gospodarkę, ale również ze względów epidemicznych.

„Jak patrzymy na badania gdzie dochodzi do zakażeń, to handel jest stosunkowo bezpieczny. Gorzej na tym tle wypadają restauracje czy branża fitness.”

-wyjaśnił minister.

Adam Niedzielski zapytany też został o powrót dzieci do szkół. Już wkrótce nauczanie stacjonarne zostanie wznowione w klasach I-III. Wskazał, że w tym temacie kluczowe będą dwa parametry. Jest to liczba dziennych zachorowań i liczba zgonów. Zaznaczył, że jeśli rząd zauważy przekroczenie poziomu 15 tysięcy chorych dziennie i przekroczenie 500 zgonów, będzie trzeba podjąć decyzję o ponownym zamknięciu placówek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE