Od piątku seniorzy mogą zapisywać się na szczepienia. O ile się dodzwonią…

Małopolskie placówki które przyjmują zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 przyjmują dziesiątki a od kilku dni nawet setki telefonów dziennie. W piątek 15 stycznia rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia. 

Fot. Shutterstock

Zapisać się na szczepienia można na cztery sposoby. Seniorzy najchętniej jednak korzystają z telefonu.

Od kilku dni telefony w małopolskich placówkach medycznych dosłownie urywają się od natłoku osób, które chcą szczegółowych informacji na temat przebiegu szczepień, możliwości zapisu i samej procedury. Dzwonią głównie osoby starsze lub ich opiekunowie.

Od 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienie dla osób powyżej 80 roku życia. Za tydzień taką możliwość będą miały osoby 70+. Szczepienia dla obu grup rozpoczną się 25 stycznia.

Zapisać się można na cztery sposoby. Dzwoniąc na infolinię pod numer 989 lub internetowo poprzez Konto Pacjenta. Można również wybrać się do swojej przychodni POZ lub bezpośrednio do punktu szczepień.

Seniorzy zdecydowanie wybierają pierwszą opcję czyli rozmowę telefoniczną bez konieczności wychodzenia z domu dlatego dodzwonienie się na infolinię stanowi nie lada wyzwanie.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]