Testy nauczycieli. 1200 osób z pozytywnym wynikiem!

Minister edukacji przekazał informacje dotyczące testów na COVID-19 nauczycieli. Przetestowano już około 60 tysięcy osób. Jak zaznaczył, zakażenie potwierdzono już u 1200 nauczycieli, a 20 tysięcy pracowników oświaty wciąż czeka na wyniki testu. 

Fot. Shutterstock

Od 18 stycznia do szkół mają wrócić uczniowie klas I-III. Początkowo miało to dotyczyć wybranych województw, ale ostatecznie naukę stacjonarną rozpoczną najmłodsi w całym kraju. Minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował dziś o testach na COVID-19, które są prowadzone wśród nauczycieli.
Minister przekazał, że do środy przetestowano 80 tysięcy osób. 60 tysięcy już poznało wyniki, wśród nich 1200 osób jest zakażonych koronawirusem. Do końca tygodnia jeszcze 20 tysięcy pracowników oświaty ma poznać wyniki badań. Przemysław Czarnek zaznaczył, że osoby z pozytywnym wynikiem testu będą musiały pozostać jeszcze przez jakiś czas w izolacji, a ich obowiązki przejmą inni nauczyciele. Natomiast szczegółowe decyzję mają podejmować dyrektorzy placówek.
Przemysław Czarnek zapewnił również w rozmowie z Polsat News, że szkoły są doskonale przygotowane na ponowne otwarcie. We wszystkich placówkach oświaty będą powszechnie obowiązujące zasady, tzn. dystans, dezynfekcja i maseczki. Minister zaznaczył, że wytyczne i zalecenia nie są obowiązującym prawem. Natomiast szkoły indywidualnie przygotowują dodatkowe środki bezpieczeństwa dla swoich pracowników i uczniów.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE