Zaszczepił się w grudniu. Jak teraz czuje się Władysław Kosiniak-Kamysz?

Już w grudniu Władysław Kosiniak- Kamysz zaszczepił się przeciwko COVID-19 podczas telewizyjnego programu, wraz z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. Teraz przekazał jak się czuje po kilku tygodniach od otrzymania szczepionki.

Fot. Jakub Hałun, CC BY-SA 4.0.

Zarówno Władysław Kosiniak- Kamysz, jak i Waldemar Kraska to politycy, którzy są równocześnie lekarzami, w związku z tym zaliczani byli do tzw. zerowej grupy, która jako pierwsza skorzystała z możliwości szczepień. Pierwszą dawkę preparatu podano im już w grudniu, w pierwszych dniach szczepień przeciwko COVID-19.

Teraz Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem na antenie Polsat News i zdradził, jak się czuje. Wyjaśnił, że nie ma żadnych powikłań. Jest przed podaniem drugiej dawki szczepionki, termin ma w przyszłym tygodniu. Wyjaśnił, że przed każdą dawką preparatu należy przejść specjalne badanie. Należy wypełnić ankietę, a lekarz sprawdza serce i płuca.

„Nie dzwonił do mnie Donald Trump, nie mam stałego łącza z Białym Domem, nie rosną mi skrzydła.”

-zażartował polityk. Dodał, że póki co jego rodzice, również lekarze, wciąż czekają na szczepienia.

Od północy ruszyły zapisy kolejnej grupy. W tej chwili na szczepienia mogą już zapisywać się osoby powyżej 80 roku życia. Można zrobić to na trzy sposoby: przez internet, przez telefon bądź w punkcie szczepień. Seniorzy będą szczepieni od 25 stycznia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]