Adam Niedzielski odpowiada na propozycję Jerzego Owsiaka: „Każde działanie na rzecz zdrowia powinno być docenione”

Minister Zdrowia skomentował propozycję Jerzego Owsiaka, dotyczącą pomocy w procesie szczepień. Adam Niedzielski zaznaczył, że popiera WOŚP, jednak nie zna szczegółów propozycji. Wkrótce ma na nią odpowiedzieć.

By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się z ofertą  pomocy do ministra zdrowia. Jerzy Owsiak przyznał, że jego fundacja jest gotowa pomóc w procesie szczepień. Zaproponował, aby w dniu 28. Finału WOŚP postawić namioty i szczepić seniorów przeciwko koronawirusowi, a także propagować akcję.

Teraz na zaproszenie zareagował Adam Niedzielski. Minister zdrowia w programie „Tłit” Wirtualnej Polski przekazał, że on sam od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo każde działanie na rzecz zdrowia powinno być doceniane. Zaznaczył, że nie zna szczegółów propozycji, ale zapewnił, że na pewno ją przemyśli i  wkrótce odpowie Owsiakowi w tej sprawie.

28. Finał WOŚP początkowo miał odbyć się w połowie stycznia, natomiast ze względu na wprowadzone ograniczenia, został on przełożony na 31 stycznia. Kilka dni temu rząd jednak przedłużył restrykcje o kolejne dwa tygodnie. Mimo to postanowiono, że wydarzenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w wyznaczonym terminie, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, bez publiczności. W tym roku celem  będzie zebranie pieniędzy m.in. na laryngologię i diagnostykę głowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]