Nowa mutacja COVID-19. Kto jest na nią najbardziej narażony?

Na świecie pojawiło się kilka nowych odmian wirusa SARS-CoV-2. Jak uważają eksperci, wariant z Wielkiej Brytanii może być już obecny również w Polsce. Kto jest na niego najbardziej podatny?

Fot. Shutterstock

Nowe odmiany koronawirusa zauważono już między innymi w Wielkiej Brytanii, RPA czy w Japonii, jednak zaczęły się one rozprzestrzeniać już po całym świecie. Jak podkreślają polscy eksperci, wirus z Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej jest również w Polsce. W rozmowie z radiem TOK FM dr inż, Piotr Szymański skomentował między innymi rozwój pandemii w naszym kraju, a także odpowiedział na pytanie czy powrót dzieci do szkół jest dobrą decyzją.

Od poniedziałku do nauki stacjonarnej wracają dzieci z klas I-III. Pomimo  opinii  wielu naukowców i pracowników oświaty, którzy uważają, że taka decyzja jest mało odpowiedzialna, rząd uważa, że dzieci rzadko zarażają się koronawirusem.

Dr Szymański tłumaczył, że rząd nie ma informacji o występowaniu zakażeń u dzieci, bo ich się zwyczajnie nie testuje, a zakażenie często przechodzą bezobjawowo. Jak jednak wynika z najnowszych badań dotyczących rozprzestrzeniania się kolejnych mutacji COVID-19, to najmłodsi są najbardziej narażeni na zakażenia.  Osoby poniżej 10 roku życia stanowią największy odsetek zakażonych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]