Opóźnienie w dostawie szczepionek Pfizer. Koncerny wydały oświadczenie

Koncerny Pfizer i BioNTech przekazały w oficjalnym komunikacie, że 25 stycznia 2021 roku powrócą do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej preparatu przeciwko COVID-19. 15 lutego mają rozpocząć się zwiększone dostawy szczepionek. 

Fot. Shutterstock

Pfizer poinformował wczoraj, że na przełomie stycznia i lutego, przez około miesiąc, spowolnione będą dostawy szczepionek przeciwko koronawirusowi do państw w Unii Europejskiej. Powodem miały być prace remontowe w fabryce w Belgii, gdzie preparat jest produkowany.

Teraz natomiast Pfizer i BioNTech wydał oświadczenie, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie firmy BioNTech. Koncerny przekazały, że został opracowany specjalny plan, który pozwoli jednak na zwiększenie mocy produkcyjnych w Europie i zapewni znacznie większą liczbę dawek szczepionek w drugim kwartale 2021 roku. Dlatego firmy zdecydowały się na modyfikacje procesów produkcyjnych.

„W rezultacie w naszym zakładzie w Puurs w Belgii nastąpi tymczasowe zmniejszenie liczby dawek dostarczanych w nadchodzącym tygodniu. Wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej począwszy od 25 stycznia, a dostawy zostaną zwiększone począwszy od 15 lutego.”

-napisano w komunikacie. BioNTech i Pfizer zapewniły również, że wciąż trwają prace nad dalszym rozwojem kampanii szczepień, które polegają nie tylko na zwiększeniu mocy produkcyjnej, ale również przez dodawanie następnych firm dostawczych, a także i producentów kontraktowych, którzy zwiększyliby całkowitą zdolność produkcyjną.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]