„Silny mróz, opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne”. Szereg ostrzeżeń IMGW dla całej Małopolski!

IMGW wydaje ostrzeżenia dla Polski przed silnym mrozem, opadami śniegu, a także zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Jeżeli nie musicie, zostańcie w domu. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają spacerom, a przede wszystkim podróżom.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Sytuacja z godziny 7:40 pokazuje, że bez ostrzeżeń jest tylko południowo-zachodnia część kraju. Dla pozostałych wydano alerty.

W Małopolsce wydano ostrzeżenia dla powiatów suskiego, limanowskiego, nowosądeckiego i Nowego Sącza, nowotarskiego i tatrzańskiego przed intensywnymi opadami śniegu.

To jednak nie koniec, bo w nocy ostrzeżenia dotkną też samego Krakowa i całej Małopolski. Przewiduje się intensywne opady śniegu, silny mróz oraz zawieje i zamiecie śnieżne. „W rejonach podgórskich prognozuje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, a w górach do 15 cm. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -13°C do -9°C. Lokalnie prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości do 25 km/h, w porywach do 50 km/h, z północnego zachodu i zachodu” – opisuje IMGW.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]