W Polsce pojawi się nowy banknot!

Prezes Narodowego Banku Polskiego zapowiedział, że ponownie do obiegu wprowadzony zostanie banknot w wysokości 1000 złotych. Ostatni raz takim nominałem można było zapłacić w 1996 roku!

fot. Pixabay

Niespodziewaną informację przekazał wczoraj prezes Narodowego Banku Polskiego, profesor Adam Glapiński. W Polsce ma zostać wprowadzony do obiegu nowy banknot o nominale 1000 złotych. Nie wiadomo jednak od dokładnie będzie można się nim posługiwać. Adam Glapiński zapewnił jednie, że będzie to podczas następnej kadencji prezesa NBP, czyli po 2022 roku.

Ostatni razem takim nominałem można było zapłacić 31 grudnia 1996 roku! Wtedy kończył się tzw. okres przejściowy po denominacji. Na banknocie widniał Mikołaj Kopernik, ale jak wiadomo, jego siła nabywcza była dużo niższa. Po denominacji złotówka była równowartością 10 tysięcy poprzednich złotych.

Prezes NBP wypowiedział się też na temat niedawno wprowadzonego nowego banknotu o wartości 500-złotych. Zaznaczył, że cieszy się on dość dużą popularnością, a w obiegu jest  już ponad 26 mln takich banknotów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]