Odmrażanie branż będzie zależeć od trzech czynników

Obostrzenia przedłużone do końca stycznia mogą potrwać znacznie dłużej, choć premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji zasugerował, że chciałby by niektóre branże można było przywrócić jeszcze w lutym. Nie potwierdził dokładnej daty, ale stwierdził, że będzie to zależało od trzech czynników. 

fot. Pixabay

Premier odnosił się głównie do branży turystycznej, gastronomicznej i fitness jako wskazane przez ekspertów jako najbardziej emisyjne pod kątem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zasugerował również, że „jeszcze w lutym możliwe jest otwarcie najmocniej dotkniętych kryzysem branż”. 

W ciągu najbliższych 10 dni rząd chce opracować wraz z przedsiębiorcami protokoły działania w okolicznościach pandemicznych. Premier wskazał na możliwość wprowadzenia tych protokołów jeszcze w lutym.

Od tego czy branże zostaną odmrożone będzie zależeć jednak od trzech czynników, od przyrostu liczby zakażeń, tempa szczepień oraz sytuacji w krajach sąsiadujących.

Jak zapowiedział premier, „jeżeli za 5-10 dni nastąpi gwałtowny przyrost zakażeń i zgonów, to z całą pewnością będziemy musieli nasze plany zrewidować.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]